TR EN
Serbest Fon


Magna Capital Serbest Fon, yatırım stratejimize uygun hisse seçimleriyle birlikte çift yönlü pozisyon alabilme esnekliğini de kullanarak nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcılara sürdürülebilir mutlak getiri sunmayı hedeflediğimiz önde gelen yatırım ürünümüzdür.

Fonun yönetiminde ''satın alma & birleşme'', ''yeniden yapılandırma'', ''ayrılma hakkı'' gibi "event-driven'', yani ''olay bazlı özel durum" stratejilerine ağırlık verilmektedir.

Yönetim: Magna Capital Portföy Yönetimi A.Ş.
Minimum Yatırım Tutarı: 200.000 TL
Geçmiş Peformans: %25,7 TL bazında (%17,0 ABD Doları) 30 Mayıs – 31 Aralık 2014 arası, kuruluş itibariyle 7 aylık fon getirisi 

Performans Ölçütü (BM): KYD O/N TL Net Repo Endeksi

Fon Giriş Çıkış Aralığı: Haftalık

High Watermark: Evet

Performans ve NAV: Türkiye İş Bankası A.Ş. (http://www.isbank.com.tr/TR/ana-sayfa/Sayfalar/ana-sayfa.aspx) tarafından raporlanır.
Yatırım Stratejisi: Event – Driven (Satın Alma & Birleşme ve diğer olaya dayalı stratejiler)
Yatırım stratejisinin özelliği sebebiyle Fon’un kapasitesi sınırlıdır ve Fon 150 milyon TL tutarında büyüklüğe ulaşınca kapanacaktır.
Saklama & Operasyon (İdare): Fonun varlıkları İş Bankası aracılığı ile Merkezi Kayıt Kurluşu (MKK) (https://www.mkk.com.tr/wps/portal/MKK) tarafından saklanmaktadır. Yatırımcıların fona katılım ve fondan çıkışı sırasındaki nakit ve katılım payı hareketleri, İş Bankası üzerinden gerçekleştirilir.
Tescil & Lisans:Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) - (http://www.spk.gov.tr/)